Nowości  

IMAGE BUDUJMY RAZEM Zespół Budynków Opieki Społecznej
poniedziałek, 15 kwiecień 2019
Celem naszej inicjatywy jest stworzenie nowoczesnych miejsc wsparcia oraz zapewnienie bezpieczeństwa i jak najlepszych warunków dla... Czytaj wiecej...
   

Galeria zdjęć  

   

Budujmy Razem  

budynek

   
   

 

22 czerwca 2013r. grupa dzieci z naszej parafii – miłośników przyrody w nagrodę za aktywny udział w konkursach ekologicznych wyruszyła autokarem w pełen uroku zakątek Kotliny Krośnieńskiej i Pogórza Strzyżowsko – Dynowskiego. Pieszą wędrówkę rozpoczęliśmy w kierunku wsi Węglówka. Mijając stare szyby i urządzenia kopalniane do wydobywania ropy naftowej z XIX w. dotarliśmy do niezwykłego miejsca – 650-letniego pomnika przyrody: Dębu szypułkowego o nazwie „ Poganin", który liczy 850 cm obwodu – co zostało pieczołowicie sprawdzone! Obejrzeliśmy dawną cerkiew i grób admirała Nelsona Keitha – poszukiwacza oleju skalnego. Następnie udaliśmy się na kamienne wzgórze, na którym wznosi się Zamek Kamieniecki zwany Odrzykońskim, kryjącym wiele tajemnic. Wysłuchaliśmy kilka legend, zrobiliśmy zdjęcia w strojach z epoki Kazimierza Wielkiego, kupiliśmy pamiątki.

Zmęczeni i spragnieni pojechaliśmy na obiad do zajazdu „Kamieniec". Jeszcze kilka chwil „szaleństwa" w ogrodzie restauracyjnym i pełni wrażeń powróciliśmy do domu.


Dziękujemy Ks. Proboszczowi za możliwość podziwiania podkarpackiej przyrody!

 

Zapraszamy do galerii zdjęć: wycieczka.

 

   
© Stowarzyszenie 2013