W dniach od 21 do 31 lipca miała miejsce kolonia letnia, którą organizowało nasze Stowarzyszenie. Miejsce wypoczynku to  Ponice k/ Rabki Zdrój, w Ośrodku wypoczynkowym "MARZENA".

foto 21

W tym letnim wypoczynku uczestniczyło 50 dzieci z podkarpacia oraz 43 dzieci + 5 opiekunów z Ukrainy.

foto 07

Dzieci miały zapewnione dużo atrakcji oraz ciekawych wycieczek m.in. do Wadowic, Krakowa, Zakopanego oraz do Rabki-Zdrój.

foto 09Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: Kolonia

Celem naszej inicjatywy jest stworzenie nowoczesnych miejsc wsparcia oraz zapewnienie bezpieczeństwa i jak najlepszych warunków dla wszystkich, którzy nie są w stanie zapewnić sobie samodzielnego życia. Kiedy słabnąca sprawność fizyczna i intelektualna nie pozwala już seniorowi samodzielnie funkcjonować, pojawia się problem z zagwarantowaniem mu komfortowego miejsca na dalsze lata. Pragniemy zatem by taki dom mógł powstać i jednocześnie służyć dla dobra społeczności. Chcemy również pomóc dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnościami oraz ich rodzicom, gdyż znalezienie dla dziecka dobrego domu opieki to największe zmartwienie rodziców. Placówka, która miałaby powstać to dobre miejsce na efektywne wykorzystanie czasu na rozwój intelektualny, edukację, usprawnienie fizyczne, aktywność i samodzielność, integrację społeczną oraz domową atmosferę. Jest wiele osób, które czekają na taki właśnie ośrodek. Tylko wspólnymi siłami możemy to zrobić.

Prosimy Cię o wsparcie tego Dzieła!

zmieniona ulotka

W dniu 12 listopada 2017r. w Centrum Duszpasterskim przy ul. Kościelnej 15A w Rzeszowie, miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Pod naszym patronatem, zostały zorganizowane "Klimaty Karoliny". Spotkanie to miało klimat bardzo rodzinny. Uczestnicy przy dźwiękach ludowej kapeli z Frysztaka, mogli skosztować tradycyjnych potraw, przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich, również z Frysztaka. Na tą biesiadę zostali zaproszenie mieszkańcy osiedla oraz miasta Rzeszowa i okolic.

To spotkanie biesiadne trwało od rana do godzin popołudniowych. Kapela zaprezentowała nie tylko piękne stroje ludowe, ale również tradycyjne tańce regionalne.

Każdy kto do nas zagościł, na pewno nie odszedł głodny. Wszyscy uczestnicy, począwszy od dzieci, młodzieży, rodziców jak i osób starszych bawili się doskonale.

Nasze stowarzyszenie pragnie serdecznie podziękować wszystkim, którzy zechcieli skorzystać z naszego zaproszenia, na to spotkanie "Klimaty Karoliny", a szczególne podziękowanie za jej upiększenie, składamy Kapeli i Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Frysztaka.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć: Klimaty.